نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شروع رابطه دوستی بعد از سه ماه جدایی

889
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45597
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شروع رابطه دوستی بعد از سه ماه جدایی

شروع رابطه ی دوستی بعد از سه ماه جدایی

سلام خسته نباشید.
    من به مدت یکسال دراینستاگرام پیگیر پسری بودم که توجه من رو جلب کرده بود دراین یکسال هیچگونه ارتباطی با ایشون نداشتم یعنی حتی یکبارهم به ایشون پیامی ندادم وفقط یکبار ایشون خیلی محترمانه تولدم رو تبریک گفتن(باتوجه به استوریم) بعد از یکسال من جرعت این رو پیداکردم که حسم رو به ایشون بگم و وقتی گفتم خیلی تعجب کرد و ما شروع کردیم رابطه ای رو که ازسمت من شکل گرفته بود و من دراین مدت بسیاربه ایشون محبت میکردم و حسم رو بهشون ابراز میکردم ایشون هم احترام من رو داشتن ولی خب از اونجایی که ایشون علاقه قبلی به من نداشت خب به طبع ابراز احساساتی چندانی به من نمیکردن. بعد از دوماه رابطه ایشون گفتن من دوست دارم ولی بهتره بیخیال من بشی چون من مشکلات زیادی دارم(پسربزرگ خانواده هستن و پدرشون چندین ساله ترکشون کرده وتمامی مشکلات زندگی روی دوش ایشونه) و اینکه بهتره تنها باشم چون اینجوری تو داری اذیت میشی چون من نمیتونم به اندازه تو بهت محبت کنم و از زنگی و ایندت جا میمونی....
    اون زمان من اصراری نکردم و رفتم. الان سه ماه ازجدایی ما میگذره و نزدیک دو هفته پیش من پیج اینستاگرامم رو پاک کردم... ایشون به سختی من رو از طریق دوستام توی اینستاگرام پیدا کردن و از دوستام خواستن که به من اطلاع بدن و گفتن بهش بگین واسه یکبارم شده میخوام باهاش حرف بزنم....
    خلاصه ایشون اومده و از مشکلاتش به من گفته و اینکه اون زمان که بامن بوده توی شرایط روحی بدی بوده و به گفته خودش حتی توی کرایه خونشون مونده بود(من خودم قبول دارم بخاطراینکه خیلی به ایشون علاقه منو بودم اون زمان خیلی پیگیرش میشدم اصلا اجازه نمیدادک نفس بکشه و خیلی مواقع غر میزدم که چرا با من خیلی صمیمی نیستی)...خلاصه گفت که ببخشید قدر دوست داشتنت رو ندونستم و هفته اول شاید راحت بودم ولی از هقته دوم نبودنت برام سخت شد و اصلا فکرنمیکردم بهت وابسته باشم...گفت تو اون مدن همش پیگیر من بوده تز طریق اینستاگرام و زمانی که دید پیجم نیست خیلی بهم ریخت(تنهاچیزی که از من داشت همون پیج بود)
    گفتن من قبول دارم اون زمان رابطه رو جدی نگرفتم ولی در این مدت فهمیدم چقد دوست دارم چقدر متفاوتی با بقیه و ازینجوری حرف ها....حتی میخواستن از طریق دانشگاهم بیان خودشون توی شهرما و منو پیدا کنن... گفتن اگه تویه شهر بودیم دست مادرمو میگرفتم بیادبا خانوادت صحبت کنه که بدونی چقدر پشیمونم و چقدر فهمیدم عاقلی و دوست دارم...
    من رابطم رو با ایشون شروع کردم...
    ایشون معلم اموزش پرورش هستن وظاهر خیلی جذاب و معقولی دارن و مشکلاتشون به حدی هست که توی فکر دختربازی و اینجور مسائل نباشه.
    از طرفیم فوق العاده درونگرا و مغرور هستن و من هنوز شوکه هستم که چطور اینجوری اومده از عذرخواهی کرده...
    با توجه به اینکه ایشون بحث ازدواج رو پیش کشیده نظرتون درباره ادامه رابطه چی هست؟
    سوال دوم اینکه ایشون خیلی درونگراس یه چیزی که اخیرا توی حرفاش بهم گفت این بود که از من بچگی عادت کردم همه چیزو تو خودم بریزم ولی وقتی من هستم حس آرامش و اعتماد داره و درمورد زنگذیش باهام حرف میزنه و این خیلی حس خوبیخ برای من چون آدم مغروریه و این پیشرفت زیادی هست... من چطور میتونم این حس رو در اون تقویت کنم و بتونم بیشتر از لاک خودش بکشم بیرون که منو بیشتر از الان جزئی از خودش بدونه؟
    به عبارتی میخوام بدونم چطور با همچنین فرد درونگرایی میشه ارتباط بهتری داشت؟
    البته ایشون خیلی ادم شوخی هست و دوستای خیلی زیادی داره ولی خب بخاطر مشکلاتی که داشته زیاد وهمش سعی کرده زندگی خصوصیش رو توی خودش بریزه.
    ببخشید طولانی شد سعی کردم به همه نکات توجه اشاره کنم که راهنمایی مفیدتری داشته باشین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : شروع رابطه دوستی بعد از سه ماه جدایی

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا.. نمایش پست ها
    شروع رابطه ی دوستی بعد از سه ماه جدایی

سلام خسته نباشید.
    من به مدت یکسال دراینستاگرام پیگیر پسری بودم که توجه من رو جلب کرده بود دراین یکسال هیچگونه ارتباطی با ایشون نداشتم یعنی حتی یکبارهم به ایشون پیامی ندادم وفقط یکبار ایشون خیلی محترمانه تولدم رو تبریک گفتن(باتوجه به استوریم) بعد از یکسال من جرعت این رو پیداکردم که حسم رو به ایشون بگم و وقتی گفتم خیلی تعجب کرد و ما شروع کردیم رابطه ای رو که ازسمت من شکل گرفته بود و من دراین مدت بسیاربه ایشون محبت میکردم و حسم رو بهشون ابراز میکردم ایشون هم احترام من رو داشتن ولی خب از اونجایی که ایشون علاقه قبلی به من نداشت خب به طبع ابراز احساساتی چندانی به من نمیکردن. بعد از دوماه رابطه ایشون گفتن من دوست دارم ولی بهتره بیخیال من بشی چون من مشکلات زیادی دارم(پسربزرگ خانواده هستن و پدرشون چندین ساله ترکشون کرده وتمامی مشکلات زندگی روی دوش ایشونه) و اینکه بهتره تنها باشم چون اینجوری تو داری اذیت میشی چون من نمیتونم به اندازه تو بهت محبت کنم و از زنگی و ایندت جا میمونی....
    اون زمان من اصراری نکردم و رفتم. الان سه ماه ازجدایی ما میگذره و نزدیک دو هفته پیش من پیج اینستاگرامم رو پاک کردم... ایشون به سختی من رو از طریق دوستام توی اینستاگرام پیدا کردن و از دوستام خواستن که به من اطلاع بدن و گفتن بهش بگین واسه یکبارم شده میخوام باهاش حرف بزنم....
    خلاصه ایشون اومده و از مشکلاتش به من گفته و اینکه اون زمان که بامن بوده توی شرایط روحی بدی بوده و به گفته خودش حتی توی کرایه خونشون مونده بود(من خودم قبول دارم بخاطراینکه خیلی به ایشون علاقه منو بودم اون زمان خیلی پیگیرش میشدم اصلا اجازه نمیدادک نفس بکشه و خیلی مواقع غر میزدم که چرا با من خیلی صمیمی نیستی)...خلاصه گفت که ببخشید قدر دوست داشتنت رو ندونستم و هفته اول شاید راحت بودم ولی از هقته دوم نبودنت برام سخت شد و اصلا فکرنمیکردم بهت وابسته باشم...گفت تو اون مدن همش پیگیر من بوده تز طریق اینستاگرام و زمانی که دید پیجم نیست خیلی بهم ریخت(تنهاچیزی که از من داشت همون پیج بود)
    گفتن من قبول دارم اون زمان رابطه رو جدی نگرفتم ولی در این مدت فهمیدم چقد دوست دارم چقدر متفاوتی با بقیه و ازینجوری حرف ها....حتی میخواستن از طریق دانشگاهم بیان خودشون توی شهرما و منو پیدا کنن... گفتن اگه تویه شهر بودیم دست مادرمو میگرفتم بیادبا خانوادت صحبت کنه که بدونی چقدر پشیمونم و چقدر فهمیدم عاقلی و دوست دارم...
    من رابطم رو با ایشون شروع کردم...
    ایشون معلم اموزش پرورش هستن وظاهر خیلی جذاب و معقولی دارن و مشکلاتشون به حدی هست که توی فکر دختربازی و اینجور مسائل نباشه.
    از طرفیم فوق العاده درونگرا و مغرور هستن و من هنوز شوکه هستم که چطور اینجوری اومده از عذرخواهی کرده...
    با توجه به اینکه ایشون بحث ازدواج رو پیش کشیده نظرتون درباره ادامه رابطه چی هست؟
    سوال دوم اینکه ایشون خیلی درونگراس یه چیزی که اخیرا توی حرفاش بهم گفت این بود که از من بچگی عادت کردم همه چیزو تو خودم بریزم ولی وقتی من هستم حس آرامش و اعتماد داره و درمورد زنگذیش باهام حرف میزنه و این خیلی حس خوبیخ برای من چون آدم مغروریه و این پیشرفت زیادی هست... من چطور میتونم این حس رو در اون تقویت کنم و بتونم بیشتر از لاک خودش بکشم بیرون که منو بیشتر از الان جزئی از خودش بدونه؟
    به عبارتی میخوام بدونم چطور با همچنین فرد درونگرایی میشه ارتباط بهتری داشت؟
    البته ایشون خیلی ادم شوخی هست و دوستای خیلی زیادی داره ولی خب بخاطر مشکلاتی که داشته زیاد وهمش سعی کرده زندگی خصوصیش رو توی خودش بریزه.
    ببخشید طولانی شد سعی کردم به همه نکات توجه اشاره کنم که راهنمایی مفیدتری داشته باشین

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دوست عزیز اطلاعات مهمی مانند این که چه مدت هست با هم دیگه در ارتباط بودین و هر کدوم از شما چند سال دارین رو از قلم انداختین .
    اما در کل این طور که شما توضیح دادین همه چیز به نظر خوب و به روال به نظر میرسه اما این ممکنه فقط ظاهرا قضیه باشه .
    چون اولین نکته مهم و مشکلی که وجود داره این هستش که شناخت تو فضای مجازی هرگز نه تنها نمیتونه کامل باشه بلکه تا حد زیادی سرشار از تحریف هست و معمولا از واقعیت فاصله زیادی داره و این موضوع میتونه اولین نکته نگران کننده ای باشه که باید بهش توجه کنین .
    با توجه به این که در گفته هاتون اشاره کردین که یک سال ایشان رو فقط از طریق پیج اینستاگرام دنبال میکردین و به این طریق به ایشون علاقه مند شدین ، یعنی تقریبا بدون هیچ شناختی، چرا که خیلی از موارد تصویر افراد تو اینستاگرام و صفحات مجازی با واقعیت اونها فاصله زیادی داره ، علاوه بر این ذهن شما به صورت کاملا خودکار فضاهای خالی اطلاعات نداشته رو با خیال پردازی پر میکنه که این یعنی ذهن شما بیشتر یک نفر رو بر اساس ایده آل هاش ساخته و مشخص نیست تا چه اندازه به اون فردی که ایشون واقعا هستن تناسب و شباهت و هم خوانی داشته باشه .
    نکته مهم دیگیه که وجود داره این هست که پرسش شما اگر این باشه که : آیا ایشون برای ازدواج مناسب هستند ؟ باید گفت هرگز نمیشه بر اساس این موارد نظری درباره این موضوع مطرح کرد.
    اون چیزی که باعث پیش بینی موفقیت و تناسب در ازدواج میشه تناسب و شباهت تو زمینه های مختلفی مانند سبک های شخصیتی و رفتاری، عقاید و نظام باورها و شیوه تفکر و ادراک، سبک مورد علاقه زندگی، فرهنگ خانواده ها و از این قبیل موارد هست که باید اطلاعات حاصل در این زمینه ها هم حتما از طریق دیدار و ارتباط حضوری به دست بیاد و مورد بررسی قرار گرفته باشه تا بشه بهش اعتماد و اتکا کرد.
    درباره درونگرایی هم ظاهرا این گونه افراد در روابط خودشون دقیق تر و سخت گیر تر هستند و دایره های مختلفی از نظر صمیمیت با دوستان و آشنایان خودشون دارند.
    نقش شما این هست که خودتون باشید و اگر بخواین تصویر خاصی از خودتون نشون بدید که مثلا مورد پسند ایشون باشین در آینده به مشکل بر میخوری پس توصیه میشه خودتون باشین و از طریق برقراری رابطه در دنیای واقعی و دیدارهای حضوری سعی کنید هم دیگه رو بشناسید و درباره یکدیگه اطلاعات دقیق تری به دست بیارید نگران صمیمیت و اعتماد هم نباشین اگه خودتون باشین و به شیوه درستی رابطه برقرار کنین صمیمیت و اعتماد هم در فضا و در زمان خودش شکل میگیره . چون که اعتماد اساسا در نتیجه داشتن یک رفتار نسبتا با ثبات و قابل پیش بینی و مسئولانه و متعهدانه بین افراد شکل میگیره .
    پس به نظر میرسه با توجه به این موارد بهتره تصورات خودتون درباره ایشون رو در حد یک تصور و فرضیه بدونید و سعی کنین واقعا ایشون رو دقیق تر بشناسین و به گفته های ایشون درباره خودش اکتفا نکنین .
    همچنین تمام موارد مهم رو برای ادامه رابطه بررسی کنین و بدونید که دوست داشتن برای اقدام به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک هرگز کافی نیست و اگر شرایط در مواردی فراهم نیست به عنوان مثال به دلیل دور بودن شهرها امکان دیدار و رابطه حضوری ندارین شاید بهتر باشه از ههمین ابتدا تجدید نظر کنین تا وابستگی شکل نگیره و به خاطر همین صرفا بخواین با یکدیگه ادامه بدین .
    توصیه بسیار مهم دیگه این هست که حتما برای تصمیم گیری نهایی درباره ازدواج مشاوره قبل از ازدواج دریافت کنین تا بتونید با دریافت اطلاعات دقیق تری که در این جلسات به وسیله انجام ارزیابی ها و بررسی های دقیق و تخصصی به دست میاد ، بهترین و مناسب ترین انتخاب و تصمیم گیری رو داشته باشین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : شروع رابطه دوستی بعد از سه ماه جدایی

سلام به شما مهسا جان
    احساسات شما قابل احترام هست اما عزیزم دقت داشته باش که شما براساس یک پیج اینستا گرام بدون حتی حرف زدن با فرد مقابل بیان می کنید که عاشق یک فرد شده اید و این می تواند این معنا را بدهد که ما بیشتر عاشق خیالپردازی های خودتان در مورد این فرد شده اید چون شناختی وجود ندارد و در این مسیر دقت کنید که هردوی شما در اول نیاز است که هدفتان از این رابطه مشخص شود و دوم مسیر مد نظرتان ایشان صحبت ازدواج کرده اند اما در زمان فعلی با شما هدفی بر این مبنا دارند ؟ مسیر مد نظنرشان چگونه هست ؟ این موراد اهمیت زیادی دارد در کنار اینکه تا شناخت در دنیای واقعی صورت نگیرد ما نمی توانیم در این مسیر نظری را بیان کنیم چون این شناخت در فضای مجازی برای هردوی شما شناخت ناقصی می باشد و تصمیم گیری بر مبنای آن برای ازدواج می تواند با آسیب های زیادی همراه باشد .
    در مورد دومین سوال اینکه این آقا ممکن است به دلیل درگیری های زیادی با مشکلات اقتصادی و خانوادگی از نظر روحی و یا تمایل به تنهایی بیشتری داشته باشند اما دقت کنید که درک شرایط ایشان و شنونده خوبی بودن می تواند کمک کند که فرد مقابل به شما اعتماد بیشتری کند تا در کنار شما بتواند بدون سرزنش و ترس از قضاوت صحبت ها و احساسات خود را بیان کند اما دقت کنید که شما ناجی ایشان نیستید و اگر به امید تغییر دادن ایشان بخواهید پیش بروید شناخت شما ناقص می شود و نمی توانید بر مبنای شناخت تصمیم گیری کنید .
    در هر صورت زندگی خصوصی افراد چیزی نیست که با همه به اشتراک گذاشته شود در کنار اینکه دیگران کار زیادی نمی توانند برای افراد انجام بدهند اما می توان این موراد با افرادی که این موضوعات به آنها ارتباط دارد در میان گذاشت پس با توجه به توضیحات شما ایشان درون گرا و یا دچار مشکلات روحی محسوب نمی شود و تنها به نظر می رسد که حریم خصوصی زندگی خود را حفظ می کنند در کنار اینکه مشکلات زندگی که دارند ممکن است در بعضی اوقات برای ایشان با فشارهای روحی و شرایط روحی نامناسب نیز همراه باشد .
    بهتر است سعی کنید که با شناخت و برمبنای هدفی که دارید و با فرصت در دنیای واقعی در این موراد تصمیم گیری داشته باشید و از خیالپردزای که باعث نادیده گرفتن واقعیت های بیرونی می شود خوداری کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)